65-052 Komorniki
ul. Pocztowa 1
Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00

Dermapen

dermapen4-zabieg.png

Jak działa Dermapen?

DERMAPEN™ stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fi broblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fi zjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™  pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

W jaki sposób Dermapen stymuluje Twoją skórę do odnowy?

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.
Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy powstawania nowych naczyń. 

derma3.png

Zalety Dermapen

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage.
• krótki czas zabiegu
• mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta
• automatyczna kontrola głębokości iniekcji – podczas jednego zabiegu możliwość nakłuwania na różnych głębokościach
• największa szybkość działania (1300 nakłuć na sekundę)
• molibdenowe igły – bardzo cienkie (33G) i nie wywołujące reakcji alergicznych
• krótszy czas rekonwalescencji
• sterylność zabiegu (wymienne jednorazowe igły)

Dlaczego warto poddać się zabiegowi Dermapen

Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z DERMAPEN™ narzędzie do zadań specjalnych.
1. POPRAWA JAKOŚCI SKÓRY Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.
2. UJEDNOLICENIE KOLORYTU SKÓRY Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry.
3. LECZENIE BLIZN Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Działamy więc nie tylko od zewnątrz ale przebudowujemy strukturę skóry od środka.
4. LECZENIE ROZSTĘPÓW Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.
5. GŁĘBOKIE PRZENIKANIE SUBSTANCJI AKTYWNYCH Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry.

Jak wygląda zabieg

JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Zabieg z zastosowaniem DERMAPEN™  trwa około 30-45 minut. Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.
Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób,  po naniesieniu na skórę odpowiedniego
preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.
Polecamy stosowanie preparatów z linii Derma+, które zostały przygotowane specjalnie do terapii frakcyjnego mikronakłuwania.
W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia.
Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Polecamy zastosowanie maski IPLase®, która dzięki właściwościom przyspieszającym gojenie skóry złagodzi zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Maska IPLase® zawiera dodatkowo aktywatory białek szoku cieplnego dzięki czemu naturalnie ochładza
skórę i przynosi ukojenie podrażnionej zabiegiem skórze. Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.
Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach polecamy stosowanie specjalistycznego podkładu medycznego PRODERMA®, który przyspiesza gojenie skóry i pozwala jej oddychać.
Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.
Po 5-7 dniach możesz już cieszyć się efektami terapii DERMAPEN™.
Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN™ znacząco skraca czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Efekty terapii DERMAPEN™

  1.  widoczne spłycenie zmarszczek
  2. efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu
  3. zmniejszenie widoczności porów
  4. redukcja widoczności rozstępów
  5. redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
  6. leczenie łysienia
  7. ujednolicenie kolorytu skóry
derma5.png
dwrma4.png