65-052 Komorniki
ul. Pocztowa 1
Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00

O nas

Wywiad z kosmetologiem

Rozmowa z Natalią, kosmetologiem gabinetu GoBeauty w Komornikach koło Poznania na temat depilacji laserowej.

Depilacja laserowa to jeden ze sposobów depilacji, czy jest to bezpieczny i skuteczny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia nóg, czy pach?  Czym wyróżnia się spośród innych, takich jak: depilacja woskiem, czy pastą cukrową?

Działanie laserem polega na trwałym usunięciu cebulek włosów na skutek pochłaniania energii lasera przez barwnik włosa (melaninę) przez co następuje uwęglenie komórek macierzystych włosa. Laser oddziałowuje na włosy będące w fazie wzrostu.Niezbędne jest wykonanie minimum 4 zabiegów w serii. W gabinecie Gobeauty depilacja laserowa wykonywana jest za pomocą najnowocześniejszego sprzętu - lasera Vectus firmy Palomar. Dzięki dużej głowicy, którą wykonywana jest depilacja - cały zabieg trwa niezwykle krótko, np. depilacja pach to około 10 minut. Depilację laserem można zastosować do trwałego usunięcia włosów z całej twarzy: baków, brody, wąsika, policzków, uszu a także z ciała: karku, szyi, brzucha, brodawek, ud, kolan, łydek, pach, ramion, przedramion, dłoni, pleców i torsu. Za pomocą depilacji laserowej można wykonać bikini klasyczne lub bikini brazylijskie.

Najlepszym okresem do wykonania serii zabiegów jest czas zimowy, z uwagi na małe promieniowanie słoneczne. Kiedy w takim razie po zabiegu można wyjechać na urlop w egzotyczne miejsce lub pójść do solarium?

Z uwagi na to, że zabieg depilacji laserowej wykonywany jest za pomocą wiązki światła lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami, oddziaływanie promieniowania słonecznego może depilowaną skórę podrażnić. Przed wyjazdem w tropiki, czy wizytą w saunie należy odczekać minimum 4 tygodnie. Generalnie zalecamy unikanie słońca podczas całej laseroterapii.

Moja siostra jest blondynką, ma rozszerzone naczynka i kilka znamion, czy ona też może skorzystać z depilacji laserowej? 

Dzięki najnowszej technologii możliwe jest już usuwanie jasnego owłosienia. Przeciwskazaniami do wykonania depilacji laserowej są: świeża opalenizna, ciąża, przerwana ciągłość naskórka,epilepsja, leki/zioła fotouczulające, terapia retinoidami (witamina A), przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, łuszczyca, bielactwo, przebarwienia,  cukrzyca, bliznowce, infekcje skórne, rozrusznik serca, świeże zabiegi chirurgiczne.Trzy tygodnie przed zabiegiem należy odstawić zioła fotouczulające takie jak: nagietek, dziurawiec oraz herbatki wyszczuplające.

Depilacja laserowa odbywa się za pomocą wiązki światła lasera; czy nie ma ryzyka, że zostanę poparzona? 

Nasz sprzęt wyposażony jest inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu  indywidualnie dobrane parametry zabiegu. Korzyści wynikających z tego są następujące: Dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest bardziej efektywny, Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia.

Czy do zabiegu trzeba się przygotować? Czy będę odczuwała ból? 

Ból odczuwany jest indywidualnie, zazwyczaj klientki zgłaszają chwilowe niekomfortowe uczucie przypominające szczypanie. Przed depilacją nasz pracownik przeprowadzi konsultację, aby określić, czy zabieg może zostać przeprowadzony. Do zabiegu depilacji laserowej należy zgłosić się z umytą skórą, na której nie ma żadnych kosmetyków, dezodorantów, balsamów. Zabieg depilacji, jeśli nie ma przeciwwskazań – wykonywany jest natychmiast. Skóra powinna być ogolona, należy zadbać też o to, by skóra nie była wysuszona, ani podrażniona. Jeśli wcześniej skóra została opalona, należy odczekać do ustąpienia opalenizny, nawet 4 tygodnie. Miesiąc przed zabiegiem nie wolno: usuwać włosów depilatorem, woskiem czy pęsetą, stosować kremów do depilacji. Tydzień przed depilacją laserową nie wolno: złuszczać skóry kremami, lekami i za pomocą peelingów, wykonywać kosmetycznego oczyszczania twarzy. Zabieg można wykonać najwcześniej dwa tygodnie po stosowaniu antybiotyków. 

Dziękuję za rozmowę, myślę że w ramach noworocznych postanowień i zachwycenia pięknym ciałem latem na plaży warto skorzystać z depilacji laserowej w GoBeauty w Komornikach koło Poznania. 

Tak, teraz przy zakupie pakietu zabiegów klientka otrzymuje rabat -10% przy 1 pakiecie -20% przy 2 pakietach, -30% przy 3 pakietach.To super promocja na depilację laserową. Zapraszamy !!!